Безпека і незалежність вашого бізнесу і домівки

Івано-Франківськ

(050) 591-95-05
(067) 916-13-46

kos_invest@ukr.net

Замовити дзвінок

Замовити дзвінок

Заповніть, будь ласка, наступні поля, щоб наш менеджер зміг зв’язатися з Вами.
Усі поля обов'язкові до заповнення.

Когенераційні установки

Головна » Електростанції » Когенераційні установки

Газові когенераційні установки та електростанції з системами утилізації тепла

Когенерація являє собою комбінований процес одночасного виробництва тепла та електричної енергії всередині одного пристрою, названого когенераційною установкою.

Когенерація високоефективно використовує первинне джерело енергії — газ для отримання двох форм корисної енергії: теплової та електричної.

Головна перевага когенерації перед звичайними теплоелектростанціями полягає в тому, що перетворення енергії тут відбувається з більшою ефективністю.

Іншими словами, система когенерації дозволяє використовувати те тепло, яке зазвичай просто губиться. При цьому знижується потреба в покупної енергії на величину вироблюваних теплової та електричної енергії, що сприяє зменшенню виробничих витрат. При невисоких капітальних і експлуатаційних витратах ці когенераційні електростанції призначені дати власникам та інвесторам максимально можливі прибутки на їх інвестиції.

 

Когенераційні установки мають чудові особливості:

 

  • привабливою ціною електро- і теплоенергії,
  • близькістю до споживача,
  • відсутністю необхідності в дорогих ЛЕП і підстанціях,
  • екологічною безпекою,
  • легкістю монтажу і багатьма іншими факторами.

 

Беручи до уваги проблеми енергоефективності, ми пропонуємо комбіновані системи тепло - та електропостачання для всього асортименту наших газових генераторних установок.

(У нас Ви можете придбати наступні моделі когенераційних газопоршневих електростанцій виробництва компанії FG Wilson (Великобританія) і компанії Horus Energia (Польща))

 

Системи утилізації тепла

Система утилізації тепла є одним з основних компонентів будь-якої когенераційної системи.

Принцип її роботи заснований на використанні енергії вихлопних газів і енергії, що відводиться від охолоджуючої рідини поршневого двигуна.

Когенерація — (назва утворена від слів Комбінована Генерація декількох видів енергії) процес спільного вироблення кількох видів енергії (наприклад: електричної та теплової енергії). Когенерація широко використовується в енергетиці, де робоче тіло після використання у виробленні електроенергії, застосовується для потреб теплопостачання. Тим самим значно підвищується ККД використання палива до 90% і вище. У газопоршневих когенераційних установках при прямому виробленні електричної енергії, створюється можливість утилізувати теплоту відхідних газів і охолоджуючої рідини двигуна у вигляді гарячої води, використовуваної для опалення або гарячого водопостачання.

Типова схема роботи системи утилізації полягає в наступному: охолоджуюча рідина двигуна проходить через теплообмінник, де виробляється перенос теплової енергії рідинного теплоносія, який надалі через інший теплообмінник догрівається вихлопними газами. Після цього охолоджені вихлопні гази викидаються в атмосферу, при цьому їх хімічний і кількісний склад не змінюється.

З вищесказаного стає зрозумілим, що в якості утилізатора тепла в когенераційної системі важко використовувати готове типове теплоенергетичне обладнання.

Система утилізації тепла, як правило, проектується з урахуванням параметрів і характеристик охолоджуючої рідини двигуна і потоку вихлопних газів для кожної моделі поршневого двигуна і типу застосовуваного палива.

Тригенерація — це комбіноване виробництво електрики, тепла і холоду.

Тригенерація — процес спільного вироблення трьох енергій: (наприклад електрики, тепла і холоду). Тригенерація є більш вигідною в порівнянні з когенерацією, оскільки дає можливість ефективно використовувати й утилізувати тепло не тільки взимку для опалення, але і влітку для кондиціювання приміщень або для технологічних потреб. Для цього використовуються абсорбційні чиллера. Такий підхід дозволяє використовувати генеруючу установку цілий рік, тим самим не знижуючи високий ККД енергетичної установки в літній період, коли потреба в виробництві тепла знижується.

Дана конфігурація обладнання є вигідною з точки зору економіки та експлуатації когенераційної установки, оскільки дає можливість утилізувати тепло не тільки взимку, але і в літній період, що дозволяє повністю використовувати теплову потужність установки протягом усього року.

Вироблений холод може використовуватися в системах кондиціонування в банках, готелях, торгових центрах, лікарнях, стадіонах і т.д.

Перевагою абсорбційного охолодження в порівнянні з компресорним охолодженням є робота на дешевій тепловій енергії, а не на дорогій електричній.

KOS Invest


Адреса:
вул. М.Підгірянки, 23
(навпроти дит. садка)

Тел.: (050) 591-95-05,
         (067) 916-13-46

e-mail: kos_invest@ukr.net